tylko tam gdzie mnie chcą

niedziela, września 10, 2017


Zaczął się kolejny rok szkolny. Wróciliśmy do starych murów i starych kolegów z klasy i przyjaciół. A może jesteśmy pierwszy raz w nowej szkole i całkiem nowym otoczeniu. I w tej sytuacji i w tej temat jaki chce poruszyć jest ten sam. Zastanawialiście się kiedyś ile osób, które was otacza chce tak naprawdę was w swoim życiu i was potrzebuje? 


Nie chodzi mi tu o potrzebowanie w sensie wykorzystywania nas. Do czego zmierzam? Aby czasami głębiej zastanowić się nad tym dla kogo jesteśmy ważni, a dla kogo tylko jesteśmy i znoszą nas bo muszą. Ale jaki jest sens tkwić przy kimś kto najzwyczajniej w świecie nas "nie chce" tylko boi się powiedzieć nam tego prosto w oczy bo brakuje mu odwagi? 


W tym czasie kiedy jesteśmy przy niewłaściwych osobach, równie dobrze możemy spędzić ten czas z kimś, kogo nasza obecność ucieszy sto razy bardziej i będzie to szczera radość. Warto zastanowić się komu poświęcamy swój czas. Zycie mamy jedno i chyba byłoby szkoda marnować je na niewłaściwe osoby, które po prostu nie pasują do nas, naszej osobowości i naszego charakteru. A najgorsze co możemy sobie zrobić to tkwić przy kimś kto daje nam do zrozumienia, że doskonale sobie poradzi bez nas. 
Co sądzicie na ten temat? Warto czy nie? :) 

You Might Also Like

15 komentarze

 1. Hmmm post dokładnie opisuje moje przeżycia ostatnich tygodni... Uświadomiłam sobie, że trzeba zakończyć te niewartościowe znajomości, które nas dołują, natomiast zająć się tymi prawdziwymi przyjaźniami.

  http://start-afire.blogspot.com/2017/09/8-wskazowek-do-lepszego-zycia.html

  OdpowiedzUsuń
 2. "otaczaj się ludźmi którzy widzą w Tobie więcej dobrego, niż Ty sam w sobie widzisz". Świetny post. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem w nowej szkole, więc jeszcze się nie znamy, ale tak naprawdę wcześniej widziałam taką sytuację z bardzo bliska. Przyjaźniłyśmy się we 3, ale x lubiła chyba tylko mnie :P. Chociaż ona sama pewnie nie wiedziała czego chce.
  http://modoemi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Mądry wpis! Musimy czasami otworzyć oczy i zobaczyć komu powinniśmy poświęcać nasz czas bo rzeczywiście jest tego wart

  tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmmm, bardzo trafne przemyślenia. W sumie nie chciała bym uczestniczyć w życiu kogoś kto mnie nie chce...
  https://zyciepelnekoloru.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczerze ja mam tylko chłopaka od 3 lat i przyjaciółke od 6 lat i nikogo wiiecej...i nie potrzebuje ludzi którzy będą tzw Śmieciami i będą tylko bo cos potrzebuja albo chcą się zabawić :)

  Zapraszam https://ispossiblee.blogspot.com/2017/09/bordowy-set-od-zafulcom.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze to ujęłaś, szkoda tracić czas dla osób, którym tak naprawdę jesteśmy zbędni :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Trudny temat, zwykle tabu. Myślę, że czasem jednak może warto się przyjrzeć drugiej osobie i sprawdzić czy faktycznie jesteśmy jej obojętni. Obserwuję. :)
  mój blog

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj bardzo trafiłaś do mnie, w moje serduszko tym postem :/. Ten temat to bardzo mnie dotyczy... ahh szkoda gadać wgl na ilu ludziach się przejechałam :/
  Mój blog - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo dobre myślenie :)

  http://live-telepathically.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto mieć znajomych ale nie warto trzymać ich na siłę. :)
  Czasami lepsza jedna bliska osoba niż piętnaście innych, którzy są bo są.

  egzemplarz.blogspot.com(klik)

  OdpowiedzUsuń
 12. Boże jakie to prawdziwe ja już dawno odcięłam takie znajomości :)


  Buziaki:*
  WWW.KARYN.PL

  OdpowiedzUsuń
 13. Moim skromnym zdaniem każdy nabiera doświadczenia w dziedzinie dobierania ludzi, z którymi się zadaje w ciągu całej 'przygody' ze szkołą. W szkole spotyka się mnóstwo różnych ludzi, o różnych temperamentach. Z czasem jest nam coraz łatwiej rozpoznać z kim jesteśmy się w stanie porozumieć, a z kim lepiej się nie zadawać ;3
  pozdrawiam
  psychoil.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgadzam się powinniśmy starannie dobierać osoby i spędzać czas tylko z tymi właściwymi dla których mamy większe znaczenie :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 15. Zgadzam się z Tobą. Często jesteśmy związani z ludźmi, którzy mają na Nas zły wpływ lub nas krzywdzą. Nie potrafimy się od nich uwolnić. Łączy nas zbyt mocne przywiązanie. Przyciągają jak narkotyk, są uzależnieniem. Jednak powinniśmy zdać sobie z tego sprawę, że są też inni ludzie i oni czekają aż na nich spojrzymy czy odwdzięczymy się uśmiechem.
  Warto poznawać nowe osoby, bo może to być klucz do wspaniałej przyszłości.
  Ale szczerze mówiąc nigdy nie zastanawiałam się nad tym czy np. ta dziewczyna, którą mijam codziennie korytarzem nie chciałaby ze mną zamienić paru słów.

  OdpowiedzUsuń