Każdy zasługuje na drugą szansę?

wtorek, lutego 21, 2017

Druga szansa - jak to z nią właściwie jest? Wydaję mi się, że każdy  ma inne i indywidualne podejście to tego tematu, ale pomimo to postanowiłam go poruszyć. 
Czym jest druga szansa dla innych i na czym to polega każdy wie, więc tłumaczyć nie trzeba. Trzeba zastanowić się kto i kiedy na drugą szansę zasługuje. 


Mówi się, że każdy człowiek zasługuje na drugą szansę, ale żeby z drugiej szansy nie zrobiła się 10 czy 15. We wszystkim trzeba znać umiar. Poza tym, jeśli ktoś nie stara się i nie pokazuje chęci, to zasługuje na drugą szansę? Warto znów powtarzać sytuację, aby po pewnym czasie stwierdzić, że nie potrzebnie sami na to pozwoliliśmy i nie potrzebnie daliśmy możliwość naprawy sytuacji, która niestety się nie udała? 
 Być może nie jest łatwo poznać komu warto ją dawać, ale uwierz, to widać.  Widać kiedy komuś zależy i kiedy się stara, a kiedy ktoś prosi o drugą szansę 'dla zasady' z nadzieją, że samo się coś zmieni bądź my zmienimy do tego podejście. Otóż nic samo nigdy się nie dzieje. Więc albo Ci zależy i się starasz, albo odpuszczasz i nie wracasz do tematu. Bo po co wracać skoro nie mamy najmniejszej ochoty na zmiany?

Jakie macie zdanie na temat drugich szans? :)

You Might Also Like

37 komentarze

 1. cudowny post i te zdj świetnie dobrane <3 Dla mnie nie kazdy zasługuje...zalezy od stytuacji i powodu ;)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/02/white-lance-dress.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli 2 szansa nie staje się 10 to jest okej!
  Zapraszam do mnie: http://anggiex3.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że każdemu warto dać drugą szansę, ale żeby tą szansę wykorzystał a nie robił ponowne błędy. Jednak to od człowieka zależy czy potrafi wybaczyć.
  Zapraszam: MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że warto je czasem dać, bo ludzie się zmieniają ;)

  Zapraszam :
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście zasada, że każdy zaśługuje na drugą szansę nie zawsze się sprawdza.
  My sami musimy o tym zdecydować, podsumowując starania drugiej osoby.

  http://live-telepathically.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaczęłabym przede wszystkim nad zastanowieniem się czy my sobie byśmy dali drugą szansę. To jest priorytet. Moim zdaniem każdy zasługuje na drugą szansę. Ale nie można też ich rozdawać na prawo i lewo, bo nie ma sensu wciąż się zawodzić na tej samej osobie. To już od drugiej osoby zależy jak tą szansę wykorzysta.

  Zapraszam czasem do mnie :) Pozdrawiam, Niezdara

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja uważam, że każdy zasługuje na drugą szansę. Każdy z nas ma prawo, aby popełnić jakiś błąd, nikt z nas nie jest idealny, człowiek uczy się na błędach więc każdy może się zmienić. :)

  xxveronica.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja myślę, że to trudny temat. są sytuacje gdzie dawanie drugiej szansy ma sens, ale są i takie momenty kiedy naprawdę druga szansa nic nie zmieni. dużo tu zależy od nas i od tego jak chyba ufamy ludziom i w ich zmiany.

  >> VANILLIA96.BLOGSPOT.COM <<

  OdpowiedzUsuń
 9. Sądzę, że to czy powinniśmy dać komuś drugą szansę zależy od tego co zrobił. Nie wszystko bym wybaczyła :)

  Obserwuję!
  http://niepoprawnymakijaz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Druga szansa sama w sobie jest druga i jest okej, ale dziesiąta według mnie nie ma już najmniejszego sensu. Ludzie powinni zacząć doceniać i się starać, a nie liczyć, że ktoś im ciągle będzie ustępował w życiu. :)
  Pozdrawiam,
  EGZEMPLARZ, MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 11. Druga szansa jest potrzebna, sama często daje ludziom drugie szanse, ponieważ wierzę w przemianę człowieka. Buziaki!
  Shikatemeku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń


 12. Uwielbiam Twojego bloga!
  Obserwuję i liczę na rewanż :)

  Za komentarz do posta odwdzięczam się trzema komentarzami :)

  http://www.sandrakopko.com/2017/02/snowy-fur.html

  OdpowiedzUsuń
 13. przepięknie dobrane zdjęcia :) obserwuje i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Często dawałam drugą szansę najczęściej nie wychodziłam na tym dobrze. Teraz jest inaczej tych szans daje dużo więcej mojemu synusiowi i zawsze mów :mamo daj mi jeszcze jedną szansę ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wisz, poruszyłaś bardzo wazny i jednocześnie obszerny temat. Nie jestem za dawaniem drugiej szansy, ale jesteśmy też tylko ludźmi i każdemu zdarzają się błędy. Zależy potem, czy ktoś tego żałuje szczerze i nie popełni go po raz kolejny. Bo o trzeciej, czwartej szansie nie ma nawet co mówić.

  OdpowiedzUsuń
 16. Moim zdaniem niekażdy zasługuje na drugą szansę, ale to zależy oczywiście od człowieka i sytuacji :)

  lolliesolies.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. mam podobne zdanie w tej materii. Warto dać drugą szansę osobie, która się stara. Przecież wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Choć są osoby, które zwyczajnie na nią nie zasługują.

  OdpowiedzUsuń
 18. Super zdjęcia :) moim zdaniem każdy zasługuje na drugą szansę jeśli widać że ta oosba się stara :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Druga szansa jest czasem najlepszą rzeczą jaką można zrobić. Ale tylko druga, bo kiedy pojawia się ich coraz więcej, pojawia się również więcej negatywnych emocji i doświadczeń. Nadzieja i zaufanie, którym darzyłeś osobę dając jej następną szansę może nagle wyparować. Ludzie powinni nie popełniać więcej takich samych błędów. Niech nauczą się, że nie wszyscy będą im rzucać kolejne koło ratunkowe, po tym jak poprzednich pięciu nie złapali. Takie jest moje zdanie na ten temat.

  iinnetakie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Jeżeli jesteś w stanie ponownie zaufać takiej osobie to jak najbardziej. Osobiście, kiedy ktoś mnie zrani, to wybaczam ale zrywam kontakt, bo nie potrzebuję w swoim życiu takich osób. Wolę otaczać się ludźmi, którzy wyzwalają we mnie pozytywne emocje. Ale miłość to miłość. Nie da się jej pokonać. Pochodzi od Boga i nic nie jest w stanie jej zniszczyć. To jedna z tych rzeczy w życiu, które niosą za sobą wiele pozytywnych uczuć ale też dużo bólu i cierpienia. Tak już to wszystko działa, a my nic na to nie poradzimy.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie na KONKURS!

  OdpowiedzUsuń
 21. bardzo cięzko jest dac drugą szansę. To wszytsko zalezy też od sytuacji, ale chyba najcięższe jest zastanawianie się czy ta osoba na pewno zasługuje na nią

  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Moim zdaniem każdy zasługuje na drugą szansę, ale na trzecią, czwartą i koleją już nie.
  agnieszka-gromek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Cudowne zdjęcia i inspirujący wpis :)

  nicoolsblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. cudowne zdjęcia, obserwuję :*

  zapraszam do mnie: kochamjesc98.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Jak dla mnie druga szansa jest potrzebna, człowiek ciagle się zmienia i uczy na swoich błędach :)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! http://unrealizable-nathalie.blogspot.com/2017/02/valentines-day.html?m=1#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 26. The cat is super cute. :D
  I'm following your blog. Hoping you'll follow me too!

  Kathy's delight / Instagram

  OdpowiedzUsuń
 27. Myślę,że to wszystko zależy od sytuacji, osoby...
  czasem warto zaryzykować :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Uważam, że każdy zasługuje na drugą szansę. No chyba, że chodzi o coś bardzo poważnego to wtedy należy się dobrze zastanowić :)
  Mój blog - Klik

  OdpowiedzUsuń
 29. Dla mnie to czy ktoś dostanie drugą szansę czy nie zależy od sytuacji.
  Pozdrawiam, mój blog.

  OdpowiedzUsuń
 30. Moim zdaniem nie każdy zasługuje na drugą szansę. Właśnie, niektórzy robią to dla zasady, a inni dlatego, że im bardzo zależy. Dlatego czasem warto się zastanowić komu dać tą szansę :)

  http://seethelifeofthisbetterparties.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. Ja mam takie samo zdanie jak Ty. Druga szansa zalezy od sytuacji, czy ktoś zasługuje czy faktycznie nie ma na co liczyć. Przede wszystkim trzeba spojrzeć tez na to czy ta osoba chce tej szansy i czy w jakiś sposób się stara - jeżeli nie, to nie warto .. lepiej odpuścić i żyć z tym co się stało..

  OdpowiedzUsuń
 32. Raczej uważam, że ludzie rzadko zmieniają siebie i swoje zachowania. Ale często dajemy szansę ze względu na uczucia jakimi darzymy tą osobę. Ja zwykle daję ją innym, bo mam nadzieję i wierzę. Ale niestety, najczęściej kończy się tak samo, rozczarowaniem i płaczem.

  [blog]
  [kanał na yt]

  OdpowiedzUsuń
 33. Zawsze każdemu daje drugą szansę. Lecz jeśli i ją zmarnuje to kolejnej nie dostaje.
  Mój Blog

  OdpowiedzUsuń
 34. Really interesting post! I like a lot!

  Gotičarka

  OdpowiedzUsuń
 35. Myślę, że każdy zasługuje na 2 szansę, ale to też zależy od sytuacji, wówczas tą swoją szansę może znaleźć i wykorzystać u kogoś innego :)

  www.bliskolasu.com.pl

  OdpowiedzUsuń